Forterra CL

Silnik
Sprawdzone przez pokolenia klientów
ZETOR TRACTORS a.s. produkuje najwięcej silników wysokoprężnych w Republice Czeskiej. Tradycja produkcji sięga lat dwudziestych ubiegłego wieku.

Silniki Zetor zawdzięczają swą popularność niskiemu zużyciu paliwa, dużej niezawodności i prostocie konstrukcji, co przekłada się na niską cenę zakupu, niskie koszty eksploatacji i niezawodność. Silniki 16-zaworowe otrzymały jedną z najwyższych ocen w surowych testach Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego (DLG). Ciągniki napędzane tymi silnikami są jednymi z najoszczędniejszych na rynku.
Ciągniki Zetor nie korzystają z tzw. Power Boost, to jest mocy dostępnej tylko w określonych warunkach. Pełna moc silnika ciągników Zetor jest do dyspozycji bez względu na prędkość jazdy, czy też włączenie wału odbioru mocy.

Skrzynia biegów
Doskonałe połączenie siły i precyzji
Klasyczna czterostopniowa w pełni zsynchronizowana skrzynia biegów ciągników Forterra, uzupełniona o dwa zakresy biegów i trzystopniowy wzmacniacz (24/18), odznacza się odpowiednimi rozmiarami kół
zębatych i łożysk, z długą żywotnością. Biegi są odpowiednio stopniowane, w zakresie prędkości roboczych 6 do 12 km/h dostępnych jest 7 przełożeń.

WOM
Tylny wał odbioru mocy w wersji z obrotami niezależnymi, co oznacza, że obroty tylnego wału odbioru mocy są proporcjonalne do obrotów silnika. Ciągnik posiada kombinacje obrotów tylnego wału odbioru mocy 540/540E/1 000/1 000E.
SPRZĘGŁO WOM
Mokre sprzęgło tarczowe w kąpieli olejowej ma długą żywotność. Modulowane załączanie
zapewnia płynny rozbieg zagregowanych urządzeń.

Hydraulika
Wysoka efektywność pracy
Dwa siłowniki pomocnicze hydrauliki zapewniają równomierne obciążenie ciągnika i maksymalną siłę podnoszenia. W modelu Forterra jest to 77 kN.

System elektrohydrauliki Bosch wyposażony jest w funkcję HitchTronic, wyjątkowy system automatycznej regulacji tylnego zawieszenia trzypunktowego. System nie wymaga ustawiania typów regulacji i ich kombinacji.

Kabina
Komfort i ergonomia
Wygoda i przyjazny użytkownikowi, ergonomiczny układ wyróżniają kabiny serii Forterra. Wszystko zostało zaprojektowane pod kątem obsługi ciągnika, tak, aby zwiększyć komfort i wydajność pracy w każdym terenie i środowisku.
Amortyzacja kabiny - wszystkie modele Forterra oferują system amortyzacji kabiny, gwarantujący maksymalny komfort obsługi.

Dodatkowe wyposażenie ciągnika ZETOR FORTERRA  na życzenie klienta:

PLIKI PDF
prospekt
dane techniczne
Zapraszamy do kontaktu
Wybrany przez Ciebie produkt: Forterra CL
Home Nasze Produkty Nowości Zetor O Firmie Kontakt
Wykonanie: Devilart